Przecław – Rosówek

0
Ilość kilometrów

Moje ulubiona trasa :))) ..chociaż w roku 2021 została naprawiana granulowanym asfaltem, który momentami obniża komfort jazdy a to jest wg. mnie jedyny minut tej trasy, zatem przejdźmy do plusów.

Trasa z licznymi górkami, z długimi podjazdami, umiejętność hamowania i opanowania tutaj to podstawa! Bez problemu rozpędzisz się tutaj do ~30km/h, warto przed trasą wykonać samodzielny serwis rolek, sprawdzić czy mocowania szyny i kółek nie są poluzowane. Pozwolę sobie wspomnieć historię, jako przestrogę dla Was, jak to odkręciła mi się szyna od pięty buta i niestety kółko się zblokowało o śrubę! Obyło się bez upadku, a komfort jazdy z niesprawną rolką był mierny. Proszę, nie zrób tego samego błędu, lecimy dalej.

Zaczynasz przy stacji paliw Bobryk, pinezkę zostawiam Tobie na mapie rolkowej poniżej. Jest tam bardzo mały parking, oznaczony jako nie parkować, ale spokojnie.. po rozmowie z właścicielem stacji okazuje się, że można zaparkować, grunt by samochody nie stały na płytach betonowych przy bramie metalowej, tylko schowały się aż pod taśmę ostrzegawczą. Zaczynasz z prawej strony drogi krajowej, po około 5km wjeżdżasz do Kołbaskowa gdzie z pięknego asfaltu przesiadasz się na kostkę z fazą, lecz to tylko ~500m! Mijając wiadukt autostrady A6, obowiązkowa fotka i kierujesz się dalej. Ku Twoim oczom wraca przemiła ścieżka asfaltowa i zapominasz o poprzednim odcinku. Rozglądając się dookoła rozciągają się piękne widoki łąk i pól, które z pewnością pozytywnie wpłyną na Twój komfort jazdy. Przyglądając się bacznie widokom ujrzysz hałdy piachu z prawej strony, to znam, że skręcamy w prawo! Również te miejsce oznaczam na mapce poniżej. Na najbliższym rozwidleni skręcasz w prawo, to droga na Rosow. W Rosow skręcasz w lewo i kierujesz się w stronę drogi krajowej 13. W tym miejscu nie przecinasz drogi krajowej i od razu skręcasz dwa razy w lewo na ścieżkę rowerową w kierunku Rosówka. Wyjedziesz na rozwidleniu, na którym skręcałeś(aś) w prawo jakiś czas temu. Dalsza trasa będzie wyglądała znajomo.  

Licznik kilometrów powinien dobić do 21km, oczywiście dasz radę, a nawet jeśli masz drobne obawy sprawdź relację poniżej, film z tej trasy. 

Atuty tej trasy to:
  1. Możliwość przedłużenia trasy, np. jadąc dalej do Tantow czy Staffelde.
  2. Skatepark oddalony o 350m od punktu startu, zaznaczony na mapie tras rolkowych.
  3. Trasa b. dobra także dla sportowców robiących treningi interwałowe lub szybkościowe.

Sprawdź inne trasy rolkowe w Szczecinie i okolicach

Copy Code