Lubieszyn – Löcknitz

0
Ilość kilometrów

Trasa bardzo urozmaicona, daje możliwość wykonanego dobrego treningu interwałowego na rolkach, nastaw się na sporą ilość podjazdów. Osoby mniej zaprawione w boju, mogą być także stopowane przez porywisty wiatr wiejący z otwartych pól. 

Zaczynasz trasę po lewej stronie, obok baru z pierogami, jest tam wielki parking samochodowy i kierujesz się w stronę przejścia granicznego z Niemcami. Mijając granicę towarzyszy Ci piękna asfaltowa ścieżka rowerowa, która ciągnie się aż do samego Löcknitz. Uwagę należy mieć wyczuloną na liczne dojazdy do posesji, zjazdy, najniebezpieczniejsza sytuacja może się zdarzyć na ok 15km wracając do Szczecina, jadąc dość szybko (z górki) zobaczysz betonowy murek z lewej strony drogi, chwilę za nim jest skrzyżowanie, zwróć uwagę, czy nikt nie wyjedzie z obu stron. 

Mijając tablicę Löcknitz kończy się asfalt i przeważa kostka z fazą i bez fazy oraz płyty chodnikowe. Warto na samym początku podjechać ul. Karl-Liebknecht-Straße na przystań, gdzie pięknie widać całe jeziorko Löcknitzer See i Meklemburgie – Pomorze Przednie.

Jeśli lubisz spokój i naturę, trasa jest dla Ciebie i zapewniam, ze każdy jest w stanie ją przejechać na rolkach. Zapraszam do obejrzenia filmu poniżej, z tej właśnie trasy 🙂

Kolejnym atutem tej trasy jest niekończąca się możliwość przedłużenia trasy o kolejne kilometry: 
  1. Jadąc dalej w kierunku Pasewalk, mijając po drodze Rossow, Polzow, Zerrenthin. 
  2. Można także kierować się na południe od Löcknitzer See w kierunku miejscowości Ramin, tutaj jednak część trasy odbędzie się po jezdni asfaltowej.
  3. Możesz także zacząć swoją przygodę już od jeziora Głębokiego, wówczas czeka cię do przejechania ponad 60km! 

Sprawdź inne trasy rolkowe w Szczecinie i okolicach

Copy Code