Przecław – Neurochlitz

0
Ilość kilometrów

Piękna, malownicza trasa Przecław-Rosówek uzupełniona! o odcinek po stronie niemieckiej, nowy odcinek zwany przez nas skromnie „Buk 2.0”, który daje turbo boost w postaci olbrzymich niekończących się górek, znanych Tobie ze słynnego odcinka Buk-Łęgi.   

Umiejętność hamowania i opanowania tutaj to podstawa! Bez problemu rozpędzisz się tutaj do ~40km/h, warto przed trasą wykonać samodzielny serwis rolek, sprawdzić czy mocowania szyny i kółek nie są poluzowane. Nie zalecam także ustawienia kółek w bananie (rockered), gdyż traci się stabilność na szybkich zjazdach. 

Tym razem zaczynasz przy skateparku w Przecławiu, pinezkę zostawiam Tobie na mapie rolkowej poniżej. Jest tam parking osiedlowy, kierujesz się w stronę stacji paliw, od tego momentu wkraczasz na ścieżkę rowerową. Po około 5km wjeżdżasz do Kołbaskowa gdzie z  asfaltu przesiadasz się na kostkę z fazą, ale.. spokojnie to tylko ~500m ! Mijając wiadukt autostrady A6, obowiązkowa fotka i kierujesz się dalej. Ku Twoim oczom wraca elegancka ścieżka asfaltowa i zapominasz o nieszczęsnej nawierzchni. Rozglądając się dookoła rozciągają się piękne widoki łąk i pól, które z pewnością pozytywnie wpłyną na Twój komfort jazdy. Przyglądając się bacznie widokom ujrzysz hałdy piachu z prawej strony, to znam, że skręcamy w prawo! Również te miejsce oznaczam na mapce poniżej. Na najbliższym rozwidleni skręcasz w prawo, to droga na Rosow. W Rosow skręcasz w lewo i kierujesz się w stronę drogi krajowej 13. W tym miejscu przecinasz drogę krajową i wjeżdżasz na drogę rowerową do Neurochlitz, gdzie zaczynają się… górki! jest ich prawie nieskończoność 😉 każda chwila spędzona na tej ścieżce daje ogromną radość i uczucie wolności. Dojeżdżasz do małego skrzyżowania z ławkami, każdą z dróg warto skręcić i zwiedzić okoliczne miejscowości. Jest to finał trasy, zaleca się powrót tą samą drogą, tylko pamiętaj to ważne! Po przecięciu drogi krajowej nr 13 kierujesz się na polską stronę (nie jak wcześniej niemiecką) i od razu skręcasz w lewo na ścieżkę rowerową w kierunku Rosówka. Wyjedziesz na rozwidleniu, na którym skręcałeś(aś) w prawo jakiś czas temu. Dalsza trasa będzie wyglądała znajomo. 

Trasa dostaje ode mnie 10/10 a poniżej do obejrzenia film z tego nowego odcinka trasy. 

Atuty tej trasy to:

  1. Możliwość dalszego przedłużenia trasy, np. jadąc dalej do Tantow i wracając w Rosow.
  2. Skatepark na trasie, zaznaczony na mapie tras rolkowych.
  3. Trasa b. dobra także dla sportowców robiących treningi interwałowe lub szybkościowe.

Sprawdź inne trasy rolkowe w Szczecinie i okolicach

Copy Code