Arkońska – Łączna

0
Ilość kilometrów

Jedna z łatwiejszych tras w naszym mieście, dająca smak dynamicznych jazdy na rolkach w pięknej okolicy. Pamiętaj o obowiązkowych ochraniaczach na kolana, łokcie, nadgarstki oraz kasku. Warto też dokręcić kółka kluczem imbusowym, gdyż jazda po kostce i chodnikach powoli rozkręca osie mocujące kółka, możesz też użyć specjalnego kleju do gwintów, dostępny w naszym sklepie.

Start trasy na parkingu obok stadionu, oznaczam ten punkt na mapie poniżej. Kierujesz się ul Arkońską w kierunku Wszystkich Świętych gdzie odbijasz w lewo pod górę z lewej strony drogi. Cały czas prosto, przejeżdżasz kolejne przejścia dla pieszych, wjeżdżasz w Przyjaciół Żołnierza gdzie wiaduktem zmieniasz stronę, będziesz się poruszać teraz z prawej strony jezdni, nawierzchnia zmienia się na kostkę z fazą. Propozycja dalsza to zajechać na skatepark + kółeczko w około pięknego stawu Brodowskiego. Kółeczko w około stawu wymaga pokonania 30 metrów spacerkiem – piach, szuter. Po „odpoczynku” wracasz na Przyjaciół Żołnierza i kierujesz w prawo na ul. Warcisława gdzie do pokonania masz stromy podjazd z licznymi wyjazdami, wjazdami. Na samym szczycie skręcasz w lewo w ul. Łączną którą dobijasz kilometrów ile Ci sił zostało 😉 powrót tą samą drogą jedyna różnica, że z ul. Warcisława skręcasz w prawo w kierunku Arkonki.

Jeśli spodobała Ci się trasa zostaw serduszko. Zapraszam też do obejrzenia filmu poniżej, z tej właśnie trasy, którą przejechaliśmy z Gośćmi z Gorzowa Wielkopolskiego 🙂

Atuty tej trasy to:

  1. Trasa w centrum miasta dostępna dla każdego.
  2. Skatepark po drodze!
  3. Piękne widoki na staw Brodowski i nowe osiedla Szczecina.

Sprawdź inne trasy rolkowe w Szczecinie i okolicach

Copy Code